کد خبر: 2228
تاریخ انتشار: پنج شنبه, 22 تیر 1396 - 19:57
ایمیل
چاپ

داخلی

»

کتاب

»

تازه‌های کتاب

کتاب برگزیده جشنواره پرنده آبی به بازار آمد

منبع : پیشخوان‌نشر
«شب به خیر، ترنا» جدیدترین رمان جمال‌الدین اکرمی که پیشتر برنده جایزه دوم نخستین جشنواره رمان کودک و نوجوان پرنده آبی شده بود، به همت انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان وارد بازار نشر شد.
کتاب برگزیده جشنواره پرنده آبی به بازار آمد

به گزارش پبشخوان نشر و به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، این اثر درباره‌ مشکلات یک نوجوان مهاجر در کانادا است که در بخشی از آن می خوانیم: «امروز با زن عمو بدجوری دعوام شد؛ طوری که هنوز تنم داره می‌لرزه، گیر داده بود که باید بهش بگم که کجا میرم کجا می‌‌آم. اغلب گوش وامیسته که ببینه تو تلفن چی می‌گم. اگه این کارش از روی دلسوزی بود حرفی نداشتم؛ اما می‌دونم که داره دنبال بهونه می‌گرده. چند روزه سینا رفته پیش دوستاش در کمپ کلیسا. از دست زن عمو فرار کرده. البته زن عمو اصلا ناراحت نشده. جاش تو خونه بازتر شده. نمی‌دونم برای چی داره دنبال بهونه می‌گرده. البته بابا هم دیگه کمتر این دور و برا پیداش می‌شه. انگار ما رو گذاشته پانسیون شبانه روزی. اگه دلسوزی‌های عمو مهیار نبود این جا بند نمی‌شدم. هر جوری بود می‌رفتم پیش سینا تو کمپ.»

این کتاب روایت خواهر و برادری است که رابطه‌ عاطفی نزدیکی دارند اما به دلیل مشکلات باید از هم دور باشند. داستان به دو شیوه برای مخاطبان نقل می‌شود. راوی دانای کل داستان سینا را برای ما نقل می‌کند که در جریان بیماری ترنا دستخوش چالش‌هایی می‌شود. از سوی دیگر دیدگاه‌ها و روایت داستان برای مخاطب با خواندن یادداشت‌های ترنا که در فصل‌های مختلف کتاب گنجانده شده است، ادامه می‌یابد.

این اثر سال گذشته در بخش کتاب‌های چاپ نشده جشنواره پرنده‌ آبی به عنوان اثر دوم شناخته شده است.

 

علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به فروشگاه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سراسر کشور این اثر را که در پنج هزار نسخه منتشر شده با قیمت 60 هزار ریال خریداری کنند.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با پیشخوان‌نشر، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود پیشخوان‌نشر را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: