کد خبر: 2280
تاریخ انتشار: چهارشنبه, 04 مرداد 1396 - 08:04
ایمیل
چاپ

داخلی

»

کتاب

»

تازه‌های کتاب

داستان مردم جنوب در کتاب «ناهی»

منبع : پیشخوان‌نشر
کتاب «ناهی» داستان بلندی است به قلم جمشید خانیان که به روایتی در مورد مردم جنوب ایران در 70 سال پیش می‌پردازد.
داستان مردم جنوب در کتاب «ناهی»

به گزارش پیشخوان نشر و به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور ‌بین‌الملل کانون، ناهی نام پسر بچه‌ای است که اهالی روستا معتقدند به دلیل حضور اوست که باران نمی‌بارد.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: «تا هفتمین زمستان بعد از آن ماجرا، حتی یک چکه باران هم از آسمان نبارید. رودخانه‌ی گابریک بی آب بی آب شد. برکه‌ی چاشی به ته رسید. هر چه باغ غله و مرکبات و صیفی و سبزی بود در آفت بی آبی و تش‌بادهای تابستان از بین رفت. تا این‌که روزی از روزهای هفتمین زمستان بعد از آن ماجرا، در یک بعدازظهر، لیوا که حالا 10 سال داشت بدو بدو از آبادی زد بیرون و...»

خانیان در این کتاب ضمن روایت یک داستان به آموزش آداب و رسوم بخشی از مردم خطه‌ی جنوب نیز پرداخته است. ضمن آن‌که در روایت خود از ادبیات کهن و بومی مردم این بخش از ایران بهره گرفته تا اثری تاریخی و مستند در اختیار نوجوانان قرار بگیرد.

«ناهی» مناسب مخاطبان گروه سنی «هـ‌» (14 سال به بالا) تالیف شده و با قیمت 3هزار و 200 تومان قابل خریداری از تمامی فروشگاه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سر‌اسر کشور است.

 

گفتنی است تصویرگری این کتاب 64 صفحه‌ای را سمینه خوبی بر عهده داشته و شمارگان آن 3000 نسخه است.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با پیشخوان‌نشر، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود پیشخوان‌نشر را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: