کد خبر: 2353
تاریخ انتشار: پنج شنبه, 16 آذر 1396 - 10:46
ایمیل
چاپ

داخلی

»

کتاب

»

تازه‌های کتاب

خانه كتاب منتشر كرد؛

شش جلد از كارنامه نشر سال ۹۵

منبع : پیشخوان نشر
موسسه خانه کتاب به تازگی شش جلد از فهرست موضوعی کتاب های منتشر شده در سال ۱۳۹۵ را روانه بازار نشر کرده است.
شش جلد از كارنامه نشر سال ۹۵

 

به گزارش پیشخوان نشر و به نقل از روابط عمومي خانه كتاب، فهرست موضوعي كتاب هاي منتشر شده در سال ۱۳۹۵ از سوي خانۀ كتاب در شش مجلد منتشر شده است.

مجيد غلامي جليسه، مديرعامل خانۀ كتاب، در مقدمه اين كتاب نوشته است:«از ابتداي سال ۱۳۹۳ به پشتوانه تجربيات ارزشمند استاد سيدفريد قاسمي مؤسسه خانه كتاب انتشار مجموعه‌اي با نام «كتابشناسي ماه» را با هدف ارائه ماهانه اطلاعات كتاب ايران به شيوه‌اي كامل‌تر و دقيق‌تر در دستور كار خود قرار داد.  بدين نحو برگ جديدي به حوزه اطلاع‌رساني كتاب ايران اضافه شد. از جمله امتيازات بارز اين كتابشناسي به جز ارائه ماهانه اطلاعات، ارائه تفصيلي اطلاعات كتابشناختي و تفكيك كتاب‌هاي چاپ اول از بازچاپ‌ها و همچنين ارائه هشت نمايه تخصصي و جداول و نمودارهاي مقايسه‌اي است كه كمك شاياني براي دستيابي و تحليل اطلاعات مورد نياز پژوهشگران اين حوزه است.

در كنار انتشار اين كتاب چاپ و انتشار «كارنامه نشر ايران» سال‌هاي ۸۸ تا ۹۲ نيز در دستور كار قرار گرفت تا ضمن بازنگري و اصلاح اطلاعات بانك خانه كتاب انتشار كارنامه نشر اين سال‌ها نيز به صورت محدود و ديجيتالي در دسترس علاقه‌مندان اين حوزه قرار گيرد.»

كارنامه نشر در بردارنده اطلاعات كتاب هايي است كه با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي منتشر شده اند. اين مجموعه افزون بر كتاب هاي ناشران خصوصي، انتشارات موسسه هاي دولتي، كتاب هاي با شمارگان محدود و در دسترس اعضاي سازمان هاي خاص، گزارش هاي تحقيقاتي، چاپكرده هاي به روش افست را نيز در بر مي گيرد. از آننجا كه در سال ۹۴ اطلاعات كتاب هاي منتشر شده به صورت ماهانه در كتابشناسي ماه عرضه شده اند در مجموعه حاضر تنها اطلاعات كتاب هاي  عمومي و  كودك  و نوجوان گردآوري شده است و اطلاعات كتاب هاي كمك درسي و آموزشي و دانشگاهي در اين مجموعه ارائه نشده است.

«كارنامه نشر ايران؛ فهرست موضوعي كتاب‌هاي منتشرشده در سال ۱۳۹۵» ذيل دو سرفصل ارائه شده است. فصل نخست بزرگسالان و فصل دوم كودك و نوجوان. در هر دو فصل كتاب‌ها به دو زيرمجموعه چاپ اول و بازچاپ تقسيم شده‌اند.

 

«كارنامه نشر ايران؛ فهرست موضوعي كتاب‌هاي منتشر شده در سال ۱۳۹۵» زير نظر مجيد غلامي‌جليسه، مديرعامل مؤسسه خانه كتاب،  از سوي خانه كتاب منتشر شده است.

برچسب ها :
خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با پیشخوان‌نشر، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود پیشخوان‌نشر را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: