کد خبر: 2430
تاریخ انتشار: دوشنبه, 20 فروردين 1397 - 11:37
ایمیل
چاپ

داخلی

»

جشنواره‌ها

»

جشنواره کتابخانه‌ها و موزه‌ها

اجرای آیین‌های زورخانه‌ای (پهلوانی) در کتابخانه و موزه ملی ملک

منبع : پیشخوان نشر
کتابخانه و موزه ملی ملک، آیین گرامی‌داشت بعثت پیامبر اکرم صلی‌الله علیه و آله را به سنت جاری، همچنین برپایه سفارش حاج حسین آقا ملک در وقف‌نامه این گنجینه بزرگ برگزار می‌کند.
اجرای آیین‌های زورخانه‌ای (پهلوانی) در کتابخانه و موزه ملی ملک

 

به گزارش پیشخوان نشر و به نقل از روابط عمومی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، موقوفه آستان قدس رضوی، آیین گرامی‌داشت بعثت پیامبر اکرم صلی‌الله علیه و آله و سلم، یکی از هفت جشن وقف‌نامه‌ای نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران به شمار می‌آید که به سنت جاری، همچنین به موجب سفارش بنیان‌گذار و واقف کتابخانه و موزه ملی ملک هر سال برگزار می‌شود.

سخنرانی، اجرای آیین زورخانه‌ای (پهلوانی)، منقبت‌خوانی، نقالی و بازدید از تالارها و نمایشگاه‌های کتابخانه و موزه ملی ملک، مهم‌ترین بخش‌های این آیین گرامی‌داشت را در سال 1397 خورشیدی دربرمی‌گیرند. میهمانان جشن، پیش از آغاز برنامه، در کنار بازدید از تالارهای آثار موزه‌ای به ویژه تالارهای جدید همچون «هزارداستان»، «تمبر» و «هنر و زندگی»، می‌توانند به تماشای نمایشگاه‌های «تک اثر چهاردهم؛ مجله زبان آموزگار» و «گل‌ومرغ؛ آثار بانوان هنرمند» بنشینند. 

آیین گرامی‌داشت بعثت پیامبر اکرم صلی‌الله علیه و آله و سلم در روز چهارشنبه 22 فروردین 1397 خورشیدی ساعت 15 در موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود. کتابخانه و موزه ملی ملک، دوستداران فرهنگ و هنر ایرانی- اسلامی را به حضور در این آیین گرامی‌داشت فرامی‌خواند. این گنجینه در محوطه تاریخی باغ ملی (میدان مشق) تهران به نشانی «میدان امام خمینی، سردر باغ ملی، خیابان ملل متحد» جای گرفته است.

برچسب ها :
خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با پیشخوان‌نشر، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود پیشخوان‌نشر را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: