کد خبر: 2416
تاریخ انتشار: چهارشنبه, 01 فروردين 1397 - 12:36
ایمیل
چاپ

داخلی

»

جشنواره‌ها

»

جشنواره کتاب

با شعار «بخوانيم، بفهميم، بگوييم»؛

مسابقه بزرگ كتابخواني ويژه كودكان در روزهاي عيد برگزار مي‌‌شود

منبع : پیشخوان نشر
موسسه خانه کتاب با هدف کمک به افزایش سرانه مطالعه دانش آموزان، مسابقه کتابخوانی ویژه نوروز را برگزار می کند.
مسابقه بزرگ كتابخواني ويژه كودكان در روزهاي عيد برگزار مي‌‌شود

 

به گزارش پیشخوان نشر و به نقل از روابط عمومي موسسه خانه كتاب، مسابقه كتابخواني با شعار «بخوانيم، بفهميم، بگوييم» با هدف ترغيب دانش آموزان به مطالعه و تقويت فرهنگ كتابخواني، در ايام نوروز برگزار مي شود.

دانش‌آموزان مقطع ابتدايي براي شركت در اين مسابقه مي‌توانند با سليقه خود يك جلد كتاب را انتخاب و مطالعه كنند و سپس خلاصه آن كتاب را به صورت يك ويدئو به ادمين كانال دبيرخانه به نشاني @Festival۱۳۹۷ ارسال كنند.

دانش‌آموز بايد مطالب كتاب را ـ كه ممكن است داستان يا هر موضوع ديگري باشد ـ بفهمد و بتواند آن را به‌طور خلاصه تعريف كند؛ بنابراين هدف اين نيست كه دانش‌آموز مطالب كتاب را حفظ كند.

خانواده‌ها و دانش‌آموزان مي‌توانند براي كسب اطلاعات بيشتر به كانال تلگرام "بخوانيم، بفهميم، بگوييم" به آدرس @ ۱۳۹۷KetabKetab مراجعه كنند.

گفتني است، فايل‌هاي توليدي دانش آموزان بايد حداكثر دو دقيقه و حداكثر ۱۲۰ ثانيه باشد؛ هر دانش آموز  مي‌تواند فقط يك عنوان كتاب را انتخاب، مطالعه، خلاصه و ارائه و در قالب يك فايل ارسال كند.

كيفيت صدابرداري، تصويربرداري و صداگذاري فايل‌ها در انتخاب برگزيده‌ها تاثيري ندارد اما بايد به نحوي باشد كه چهره كامل دانش آموز در طول فيلم واضح، بدون پرش و بدون قطعي قابل رويت باشد و صداي دانش آموز و كلماتي كه بيان مي‌كند كاملا واضح باشد.

همچنين، پوشش دانش‌آموزان بايد مطابق لباس مدرسه يا لباس رسمي باشد.

دانش‌آموزان مي‌توانند به اختيار و سليقه خود يك جلد (فقط يك جلد)كتاب را انتخاب كنند؛ كتاب بايد حتما غير درسي باشد و كمك آموزشي هم نباشد.

همچنين، متن گفتارِ ويدئو بايد فقط به خلاصه همان يك جلد كتاب مربوط و مرتبط باشد و در آن از خاطره گويي، مثال هاي خارج از كتاب و موارد ديگر استفاده نشود.

آخرين مهلت ارسال آثار به دبيرخانه مسابقه كتابخواني «بخوانيم، بفهميم، بگوييم»  ساعت ۲۴ روز ۳۱ فروردين ماه سال ۱۳۹۷ خواهد بود.

 

جوايز برگزيدگان در سي و  يكمين دوره نمايشگاه بين المللي كتاب تهران ۱۳۹۷ اهدا مي‌شود.

برچسب ها :
خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با پیشخوان‌نشر، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود پیشخوان‌نشر را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: