کد خبر: 2268
تاریخ انتشار: یکشنبه, 01 مرداد 1396 - 07:54
ایمیل
چاپ

داخلی

»

کتابخانه ها و موزه ها

»

موزه ها

در نهمین جشنواره فرهنگی ماه هشتم صورت می‌پذیرد

گشایش تالارهای جدید موزه‌ای در موزه ملک

منبع : پیشخوان‌نشر
  نهمین جشنواره فرهنگی- هنری ماه هشتم، هم‌زمان با هشتاد سالگی وقف کتابخانه و موزه ملی ملک، به مناسبت آغاز دهه کرامت، از سوم تا سیزدهم مرداد 1396 خورشیدی، با برنامه‌های گوناگون تخصصی و عمومی در گستره فرهنگ و هنر ایرانی- اسلامی، در نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران برگزار می‌شود.
گشایش تالارهای جدید موزه‌ای در موزه ملک

به گزارش پیشخوان نشر و به نقل از روابط عمومی کتابخانه و موزه ملی ملک، موقوفه آستان قدس رضوی، کتابخانه و موزه ملی ملک به عنوان بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران، هر ساله دهه کرامت را در قالب جشنواره‌ای فرهنگی- هنری با نام ماه هشتم با برنامه‌هایی گوناگون در دو حوزه تخصصی موزه‌داری و کتاب‌داری و آموزش‌های تخصصی در گستره فرهنگ و هنر ایرانی- اسلامی گرامی داشته، خدمات گوناگون فرهنگی و هنری به دوستداران فرهنگ و تمدن ایران و اسلام عرضه می‌کند. نهمین جشنواره ماه هشتم، از 3 تا 13 مرداد 1396 خورشیدی برپا می‌شود.

گشایش دو تالار جدید موزه‌ای، نمایشگاه آثار تاریخی و کتاب های مربوط به حضرت امام رضا علیه‌السلام، نشست‌های تخصصی در حوزه‌های علوم اسلامی، وقف، تاریخ و فرهنگ، کارگاه‌های آموزشی در گستره فرهنگ و هنر ایرانی- اسلامی، تورهای ویژه وقف‌گردی و صحنه و پشت صحنه موزه، رونمایی کتاب، نمایشگاه‌های سیار در منطقه‌های محروم ایران و مرکز همگانی و آموزشی تهران، کارگاه‌های تخصصی کودکان و نوجوانان ویژه کودکان محروم، مهم‌ترین برنامه‌های این جشنواره در سال 1396 خورشیدی به شمار می‌آمد. برنامه محوری این جشنواره در سال 1396 خورشیدی، گشایش دو تالار جدید موزه‌ای در کتابخانه و موزه ملی ملک خواهد بود که فرصتی مناسب برای به نمایش‌گذاشتن آثار جدید موزه‌ای بر اساس استانداردهای روزآمد موزه‌داری خواهد بود. آیین گرامی‌داشت میلاد امام رضا علیه‌السلام نیز به عنوان یکی از جشن‌های وقف‌نامه‌ای کتابخانه و موزه ملی ملک، پایان‌بخشی بر برنامه‌های نهمین جشنواره فرهنگی- هنری ماه هشتم در نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران خواهد بود.

 

کتابخانه و موزه ملی ملک از همه دوستداران فرهنگ و هنر ایرانی- اسلامی دعوت می‌کند، در دهه کرامت 1396 خورشیدی با حضور در این گنجینه وقفی به نشانی «تهران، میدان امام خمینی، سردر باغ ملی، خیابان ملل متحد»، از برنامه‌های گوناگون فرهنگی به ویژه نمایشگاه‌ها، نشست‌های تخصصی و کارگاه‌های آموزشی بهره بگیرند. کتابخانه و موزه ملی ملک، جزییات برنامه‌های یادشده را در روزهای آینده اعلام می‌کند.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با پیشخوان‌نشر، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود پیشخوان‌نشر را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: