کد خبر: 2387
تاریخ انتشار: چهارشنبه, 02 اسفند 1396 - 11:49
ایمیل
چاپ

داخلی

»

نشست‌ها

»

نشست کتاب

«نظريه‌اي در باب دين و شادي» نقد و بررسي مي‌شود

منبع : پیشخوان نشر
نشست نقد و بررسی کتاب «نظریه‌ای در باب دین و شادی؛ دین تاریخی و مهار دوگانه شادی» اثر حسن محدثی و الهام قربانی چهارشنبه (دوم اسفندماه) در سرای اهل قلم برگزار می‌شود.
«نظريه‌اي در باب دين و شادي» نقد و بررسي مي‌شود

 

به گزارش پیشخوان نشر و به نقل از روابط عمومي موسسه خانه كتاب، نشست نقد و بررسي كتاب «نظريه‌اي در باب دين و شادي؛ دين تاريخي و مهار دوگانه شادي» چهارشنبه (دوم اسفندماه) با حضور مقصود فراستخواه، حجت‌الاسلام ناصر نقويان، حسن محدثي و خداداد خادم در سراي اهل قلم برگزار مي‌شود.
كتاب «نظريه‌اي در باب دين و شادي؛ دين تاريخي و مهار دوگانه شادي» نشان مي‌دهد كه چگونه در ايران نوع خاصي از تفكر و فرهنگ ديني (برخلاف آموزه‌هاي اسلام اوليه) از دو طريق دروني و بيروني به مهار شادي پرداخته است. كتاب تأكيد مي‌كند كه اسلام پيامبر ضد شادماني نيست، لذا دعوت به تجديدنظر در فرهنگ ديني موجود مي‌كند تا بار ديگر زيست شادمانه در همين جهان به رسميت شناخته شده، فراگير شود و خنده بر لبان آدمي بي‌نگراني شكوفا شود.

اين اثر به «نقد فرهنگي» پرداخته است كه به نام قرائتي از دين، شادي را از مردمان اين سرزمين دريغ مي‌دارد و شرنگ غم بر جان مردم مي‌ريزد و دين را نيز ضد انساني معرفي مي‌كند. پنداري دين خدا جز رنج، غم، درد و اضطراب، ارمغاني ديگر براي مردم ندارد. اين كتاب نشان مي‌دهد چطور چهره‌ انساني دين در روندي تاريخي دگرگون گشته و فرهنگي پديد آمده است كه به طور مضاعف به مهار شادي مي‌پردازد.

 

علاقه‌مندان براي شركت در اين مراسم مي‌توانند از ساعت ۱۷ تا ۱۹ به سراي اهل قلم واقع در خيابان فلسطين جنوبي كوچه خواجه نصير شماره دو مراجعه كنند.

برچسب ها :
خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با پیشخوان‌نشر، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود پیشخوان‌نشر را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: