کد خبر: 2440
تاریخ انتشار: سه شنبه, 28 فروردين 1397 - 12:36
ایمیل
چاپ

داخلی

»

نشست‌ها

»

نشست کتاب

«ادبيات ستيزنده» بررسي مي شود

منبع : پیشخوان نشر
کتاب «ادبیات ستیزنده» نوشته اصغر احمدي فردا (چهارشنبه ۲۹ فروردین ماه) در سرای اهل قلم معرفی و بررسی می شود.
«ادبيات ستيزنده» بررسي مي شود

 

به گزارش پیشخوان نشر و به نقل از روابط عمومي موسسه خانه كتاب؛ نشست معرفي و بررسي كتاب «ادبيات ستيزنده» نوشته اصغر احمدي چهارشنبه (۲۹ فروردين ماه) با حضور اصغر احمدي، نويسنده اثر، اسماعيل اميني و مصطفي مهرآئين در سراي اهل قلم برگزار مي شود.

«ادبياتِ ستيزنده» با بهره‌گيري از نظريه‌هاي روبرت وسنو، رندال كالينز، ميخائيل باختين و منصور معدل، شيوه‌ي شكل‌گيري و محتواي ادبيات داستاني سياسي دهه‌هاي چهل و پنجاه را در بستر تحولات گفتماني جامعه‌ي ايران در اين دو دهه مي‌‌كاود و با تحليل رمان‌هايي از احمد محمود، سيمين دانشور، صادق چوبك، ابراهيم گلستان و جلال آل‌‌احمد نشان ‌دهد كه چگونه گفتمان‌هاي جامعه شكل و محتواي اين آثار را رقم ‌زده‌اند. اين مطالعه‌ي بينارشته‌اي محل تلاقي جامعه‌شناسي، ادبيات، زبان‌شناسي و تاريخ است و ذيل شاخه‌ي جديدي از جامعه‌شناسي ادبيات جاي مي‌گيرد كه مي‌توان آن را «جامعه‌شناسي ادبيات داستاني سياسي» ناميد.

 

علاقه‌مندان براي حضور در اين برنامه مي‌توانند چهارشنبه (۲۹ فروردين ماه) ساعت ۱۷ به سراي اهل قلم موسسه خانه كتاب به نشاني خيابان انقلاب، خيابان فلسطين جنوبي، كوچه خواجه نصير، پلاك دو مراجعه كنند.

برچسب ها :
خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با پیشخوان‌نشر، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود پیشخوان‌نشر را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: