کد خبر: 2442
تاریخ انتشار: سه شنبه, 28 فروردين 1397 - 19:11
ایمیل
چاپ

داخلی

»

همایش‌‌ها

»

همایش کتابخانه‌ها و موزه‌ها

کتابدار ایرانی موفق به دریافت گرنت حضور در کنگره ایفلا ۲۰۱۸ شد

منبع : پیشخوان نشر
  فراخوان گرنت حضور در کنگره سالانه ایفلا همزمان با فراخوان مقاله و پوستر منتشر می شود و به حرفه مندانی تعلق می گیرد که قصد دارند برای نخستین بار در این رویداد جهانی شرکت کنند.
کتابدار ایرانی موفق به دریافت گرنت حضور در کنگره ایفلا ۲۰۱۸ شد
 
به گزارش پیشخوان نشر، معصومه نیک‌نیا، دانشجوی دکتری علم اطلاعات دانشگاه خوارزمی، پژوهشگر مهمان دانشگاه کلن آلمان و کارشناس مدیریت اسناد فنی و دانش سازمانی شرکت مدیریت شبکه برق ایران موفق به اخذ گرنت حضور در کنگره ایفلا ۲۰۱۸ شد.
 
معصومه نیک‌نیا درباره این جایزه گفت: در حال حاضر دوره فرصت مطالعاتی را در دانشگاه کلن آلمان سپری می کنم.  در روز ۲۷ فروردین ۱۳۹۷، طی ایمیلی به من اطلاع داده شد که شایسته دریافت گرنت حضور در کنگره ایفلا ۲۰۱۸ شناخته شده ام. 
 
وی افزود: این گرنت، هر سال به حرفه مندانی تعلق می گیرد که برای اولین بار قصد حضور در کنگره ایفلا را دارند. از شرایط دیگر دریافت این گرنت، عضویت در انجمن کتابداری کشور متبوع است. رزومه و انگیزه نامه از  مدارک موردنیاز برای ارسال درخواست به این گرنت است.
 
معصومه نیک‌نیا گفت: امسال این گرنت به ۳۰ نفر از حرفه مندان حوزه علوم کتابداری و اطلاع رسانی سراسر جهان اعطا شده است و گویا از ایران تنها نماینده کشورمان هستم که موفق به دریافت آن شدم. 
 
وی افزود: در سال گذشته نیز موفق به دریافت گرنت نهمین کنفرانس بین المللی وب معنایی در کتابخانه ها شدم که در شهر هامبورگ آلمان برگزار شد.
 
نیک نیا در پایان گفت: امیدوارم ضمن حضور در کنگره و آشنایی با کتابداران سراسر دنیا، نماینده شایسته ای برای کشورمان باشم.
 
 کنگره جهانی ایفلا ۲۰۱۸ ، ۲۴ تا ۳۰ آگوست ۲۰۱۸ در کوالالامپور مالزی برگزار خواهد شد.
 
گفتنی است، ایفلا؛ فدراسیون بین‌المللی انجمن‌ها و موسسات کتابداری (IFLA)‏ ارگانی مستقل، غیر دولتی، بین‌المللی، و غیرانتفاعی است. هدف ایفلا ارتقای تفاهم بین‌المللی، همکاری، گفت و شنود، پژوهش و توسعه در همه زمینه‌های کتابداری از جمله کتابشناسی، خدمات اطلاع رسانی، و آموزش کارکنان و ایجاد تشکیلاتی است که از طریق آن بتوان جنبه‌های بین‌اللملی کتابداری را ارائه کرد. اساسنامه ایفلا در نخستین کنگره جهانی کتابداری و کتابشناسی در رم در سال 1929 تهیه شد. در ابتدا ایفلا عمدتاً محل دیدار کتابداران مهم اروپایی و امریکایی بود و تا مدت‌ها نیز همین وضع ادامه داشت. در سال 1933 نخستین اجلاس ایفلا در شیکاگو برگزار گردید. در این زمان تعداد اعضا به چهل‌ویک نفر از 31 کشور رسید که در میان آنها کشورهایی از قاره امریکا و اروپا و نیز کشورهایی مانند چین، هند، ژاپن، مکزیک، و فیلیپین حضور داشتند.
خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با پیشخوان‌نشر، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود پیشخوان‌نشر را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر:

رویدادهای پیش رو