کد خبر: 2194
تاریخ انتشار: پنج شنبه, 15 تیر 1396 - 09:08
ایمیل
چاپ

داخلی

»

گزارش

»

گزارش چاپ

احمد محبی:

ظرفیت صنایع چاپ خراسان جنوبی فراتر از نیاز استان است

منبع : پیشخوان‌نشر
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه صنعت چاپ از شاخص های مهم توسعه یافتگی یک منطقه است،بیان داشت: ظرفیت صنایع چاپ خراسان جنوبی فراتر از نیاز استان است.
ظرفیت صنایع چاپ خراسان جنوبی فراتر از نیاز استان است

به گزارش پیشخوان نشر و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، احمد محبی ١٢ تیرماه جاری به همراه معاون امور هنری و سینمایی و تنی از کارکنان این اداره با حضور در منزل ابراهیم عرب از پیشکسوتان عرصه چاپ استان با تنی از فعالان این عرصه دیدار و از آنها دلجویی کرد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی در این دیدار به اهمیت جایگاه  پیشکسوتان در عرصه های مختلف فرهنگی و هنری اشاره کرد و تکریم این قشر فرهیخته را تکریم فرهنگ و هنر برشمرد.

وی تصریح کرد:یکی از مشکلات چاپخانه های استان خروج آثار چاپی از خراسان جنوبی است که با پیگیری هایی که با مسئولان استان انجام شد، ذیحسابان مالیاتی موظف شدند در صورتی که فاکتوری خارج از سیستم های داخل استان باشد تایید نشود.

وی اضافه کرد: بعضی از دستگاه های اجرایی و سازمان ها از گذشته با چاپخانه های خارج استان مثل یزد، اصفهان و مشهد تعامل داشتند، به تصور آنها کیفیت کار چاپخانه های خارج استان بهتر است در حالیکه چنین نیست.

وی یادآور شد:بررسی ها نشان می دهد که کیفیت چاپ استان در حد چاپخانه های شهرهای یاد شده است، سازمانها، نهادها و دستگاه های مختلف باید کار چاپ استان را از طریق چاپخانه های داخل استان انجام دهند.

وی اضافه کرد: اگر دستگاه های یاد شده که به لحاظ فعالیت شان پرمصرف هستند، سفارش خود را به چاپخانه های استان دهند قطعا ظرفیت چاپ خراسان جنوبی بهبود می یابد.

وی همچنین با اشاره به نقش مهم پیشکسوتان در رونق فعالیت های اقتصادی در سطح استان ،از پیشکسوتان خواست در ارائه برنامه های فرهنگی و هنری همراه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان باشند.

وی استفاده از ظرفیت و توانمندی پیشکسوتان و ارج گذاری به پاس زحمات چندین ساله این عزیران و آشنایی مردم با آنها را از رویکردهای اصلی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برشمرد و تصریح کرد:در تلاشیم تا با کلیه پیشکسوتان در رشته های مختلف فرهنگی و هنری دیدار و در راستای توسعه فرهنگ و هنر استان از تجربیات آنها استفاده کنیم.

گفتنی است؛ در پایان این دیدار هدیه ای به رسم یادبود تقدیم این وی شد.

 

 

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با پیشخوان‌نشر، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود پیشخوان‌نشر را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: