کد خبر: 2384
تاریخ انتشار: یکشنبه, 29 بهمن 1396 - 14:09
ایمیل
چاپ

داخلی

»

گزارش

»

گزارش کتاب

مراسم تکریم مجید غلامی جلیسه مدیرعامل خانه برگزار شد

منبع : پیشخوان نشر
مراسم تکریم مجید غلامی جلیسه مدیرعامل موسسه خانه کتاب و معرفی نیکنام حسین‌پور سرپرست خانه کتاب با حضور محسن جوادی، حجت‌الاسلام معراجی، حجت الاسلام مهدوی‌راد، احمد مسجدجامعی و جمعی از ناشران و مدیران فرهنگی در ساختمان خانه کتاب برگزار شد.
مراسم تکریم مجید غلامی جلیسه مدیرعامل خانه برگزار شد

 

به گزارش پیشخوان نشر و به نقل از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در این مراسم که روز یکشنبه (٢٩ بهمن ماه) در خانه کتاب برگزار شد شخصیت‌هایی همچون نجفقلی حبیبی، محمود آموزگار، مهدی اسماعیلی‌راد، یحیی دهقانی، نادر قدیانی، محمدعلی جعفریه، امیر حسین‌زادگان، امیرمسعود شهرام‌نیا، عباس نظری، مهدی داودی‌پور، داریوش رضوانی، علی اصغر محمد خانی و محمود معینی حضور داشتند. 

محسن جوادی؛ معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم گفت: از ابتدای حضور در معاونت امور فرهنگی بر روی حضور آقای جلیسه حساب باز کرده بودیم اما گاهی اوقات جریان آن گونه که ما می‌خواهیم پیش نمی‌رود. 

وی افزود: همه کارمندان و مجموعه خانه کتاب از آقای جلیسه راضی بودند و امیدورام آقای جلیسه در هر جایی که هستند موفق باشند. خوشبختانه آقای نیکنام حسین‌پور نیز وظیفه سرپرستی را بر عهده گرفتند که امیدوارم با حضور وی مجموعه به راه خود ادامه دهد. 

حجت‌الاسلام مهدوی‎راد نیز در این مراسم با اشاره به همکاری چندین ساله با خانه کتاب گفت: در چندین سالی که با آقای جلیسه توفیق همکاری داشتم، او را فردی کاربلد می‌دیدم. جنس وی از کتاب بود و از ابتدا کتاب می‌نوشت و کتاب می‌خواند. از این رو فردی بود که به کار تسلط داشت. 

وی با اشاره به نقش ناشران در کشور گفت: به نظرم ناشران پاک‌ترین و با شعورترین عناصر این کشور هستند و جا دارد از این تریبون از آن‌ها قدردانی کنم. 

در ادامه این مراسم، مجید غلامی جلیسه با اشاره به حضورش به عنوان مدیرعامل خانه کتاب گفت: عمر مفید مدیریت در ایران دو سال است و من نزدیک به چهار سال است که در اینجا حضور دارم و حقیقتا هم قرار نبود اینقدر بمانم. حمایت‌های آقای صالحی بی دریغ و پدرانه بود و بزرگان هیات امنا و هیات مدیره نیز در این راه به من کمک می‌کردند. 

وی ادامه داد: در طول این چهارسال دوستان بسیار خوبی پیدا کردم که سرمایه‌هایی برای من محسوب می‌شوند. همچنین توفیق بسیار بزرگی بود که در طول این مدت به اهالی فرهنگ پرداختم. همچنین در این مدت تجربیاتی کسب کردم که بسیار ارزشمند بود. از سید فرید قاسمی که مانند پدر دست من را گرفت و به من کمک کرد نیز تشکر می‎‌کنم. 

جلیسه تصریح کرد: در طول این مدت بالغ بر ٣٦٠ هزار کیلومتر مسافت را پیموده‌ام که تقریبا برابر با ٢٩ بار گردش به دور زمین است و در تمام این مدت کاری نکرده‌ام مگر برای کتاب و فرهنگ این مملکت. مطمئنا در طول این مدت اتفاقاتی برای حوزه فرهنگ افتاده است و آیندگان درباره کم و کیف آن نظر خواهند داد. 

همچنین همایون امیرزاده؛ مشاور اجرایی معاونت امور فرهنگی نیز در این مراسم گفت: آقای جلیسه مدیر جوان مجموعه معاونت فرهنگی بودند که بسیار خوش فکر بودند. وی فردی کتاب‌شناس بود و ابتکارات خوبی در خانه کتاب داشت. 

وی افزود: البته رفتن آقای جلیسه همراه شد با حضور آقای حسین‌پور در خانه کتاب که این موضوع مشکلات ما را بیشتر خواهد کرد.   

در ادامه مراسم آقای جربزه‌دار؛ مدیرمسئول نشر اساطیر نیز با تقدیر از فعالیت‌های آقای جلیسه و حضور نیکنام حسین‌پور به عنوان سرپرست جدی گفت: آقای جلیسه همان گونه که آقای مهدوی‌راد عنوان کردند از جنس کتاب بودند اما به قول شاعر صد شکر که این آمد و صد حیف که آن رفت.

در پایان این مراسم نیز نیکنام حسین‌پور پشت تریبون قرار گرفت و گفت: وظیفه خودم می‌دانم که از اعتماد آقای جوادی و آقای صالحی تشکر کنم. سعی خواهم کرد که در مسیری که ریل‌گذاری شده است حرکت کنم و نواقص احتمالی را نیز با همدلی و همراهی دوستان خانه کتاب برطرف کنیم. 

وی تاکید کرد: امیدوارم با این همدلی و همراهی بتوانیم خدمتگزار صنف و اهل قلم باشیم. 

برچسب ها :
خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با پیشخوان‌نشر، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود پیشخوان‌نشر را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: