یکشنبه, 04 تیر 1396 - 20:14
مراسم افتتاحیه باغ کتاب ۱۲ تیر برگزار می‌شود

مراسم افتتاحیه باغ کتاب ۱۲ تیر برگزار می‌شود

مدیرعامل مجموعه باغ کتاب تهران از افتتاح قطعی این مجموعه در روز ۱۲ تیرماه سال جاری خبر داد.
شنبه, 04 فروردين 1397 - 19:55
صنعت نشر کشور باید از ظرفیت نمایشگاه های جهانی بهره مند شود فعال عرصه نشر:

صنعت نشر کشور باید از ظرفیت نمایشگاه های جهانی بهره مند شود

فعال عرصه نشر گفت: صنعت نشر کشور با توجه به توانمندی ها و قابلیت ها در محتوا و همچنین تصویرگری می تواند از فرصت نمایشگاه های بین المللی کتاب به عنوان ویترین و بستری جهت ورود به بازارهای نشر در جهان بهره مند شود.
چهارشنبه, 09 اسفند 1396 - 11:47
نخستین گزارش سالانه قانون دسترسی آزاد به اطلاعات به رییس جمهوری تقدیم می شود دبیر کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات:

نخستین گزارش سالانه قانون دسترسی آزاد به اطلاعات به رییس جمهوری تقدیم می شود

دبیر کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات گفت: مطابق ماده 20 قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، کمیسیون باید هرساله گزارشی درباره رعایت این قانون در موسسات مشمول، به رییس جمهور و مجلس شورای اسلامی تقدیم کند.
سه شنبه, 08 اسفند 1396 - 11:18
آیین‌نامه‌های نمایشگاه کتاب تهران برای تصویب به شورای سیاست‌گذاری ارائه می‌شود فتح‌الله فروغی خبر داد:

آیین‌نامه‌های نمایشگاه کتاب تهران برای تصویب به شورای سیاست‌گذاری ارائه می‌شود

دبیر شورای برنامه‌ریزی و اجرایی صنفی نمایشگاه کتاب تهران با اشاره به اقدامات این شورا در هفته‌های اخیر گفت: کمیته‌های ناشران داخلی و خارجی آیین‌نامه‌های این دو بخش را بررسی و دیدگاه‌ها و نظرات جدید در آن لحاظ شده است و در نشست بعدی شورای سیاستگذاری نمایشگاه تصویب می‌شوند.
جمعه, 04 اسفند 1396 - 12:43
تداوم فعالیت‌های فرهنگی در شهرهای خلاق و پایتخت‌های کتاب حفظ شود دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور:

تداوم فعالیت‌های فرهنگی در شهرهای خلاق و پایتخت‌های کتاب حفظ شود

دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با تاکید بر ضرورت تداوم فعالیت‌های فرهنگی در شهرهای خلاق و پایتخت، گفت: در این صورت است که می‌توانیم در یک بازه یک دهه‌ای، تعداد قابل توجهی شهر شاخص در حوزه ترویج کتابخوانی داشته باشیم.
جمعه, 04 اسفند 1396 - 12:39
پروسه اعلام اسامی داوران کتاب سال پله پله و مقطعی انجام شود دبیر علمی جایزه کتاب سال:

پروسه اعلام اسامی داوران کتاب سال پله پله و مقطعی انجام شود

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی مهدوی‌راد با بیان اینکه من در مسئولیت کلانی که در این جایزه برعهده دارم، به راحتی می‌توانم از تصمیم داوران در گروه‌های مختلف دفاع کنم، گفت: برای رفع ابهامات و در جهت شفاف‌سازی، بهتر است پروسه اعلام اسامی داوران و مسئولیت‌های آن‌ها، پله پله و مقطعی انجام شود.
پنج شنبه, 03 اسفند 1396 - 14:14
مخالف اعلام نشدن اسامی داوران هستم ​احمد پوری:

مخالف اعلام نشدن اسامی داوران هستم

احمد پوری، مترجم و نویسنده گفت:‌ من به شدت مخالف اعلام نشدن اسامی داوران هستم؛ چراکه حق شرکت‌کنندگان و مخاطبان است که بدانند آثار چگونه انتخاب شده‌اند. از طرفی سازوکار جوایز داخلی با جایزه‌ای مثل نوبل متفاوت است و این جوایز را نباید با نوبل مقایسه کنیم.
جمعه, 26 آبان 1396 - 11:20
کارگروه کتاب گویا به زودی تشکیل می‌شود

کارگروه کتاب گویا به زودی تشکیل می‌شود

رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران با اشاره به پویش سطرسپید و اهمیت تولید کتاب‌های صوتی برای نابینایان، گفت: با توجه به اینکه در سال‌های اخیر، تولید کتاب‌های شنیداری رو به توسعه است، در آینده‌ای نزدیک کارگروه کتاب گویا در اتحادیه تشکیل می‌دهیم تا مشکلات و مسائل فعالان و تولیدکنندگان این حوزه را مرتفع و زمینه‌های فعالیت آنها را هموار کنیم.
جمعه, 26 آبان 1396 - 11:16
مطالبات بالای مراکز پخش کتاب و مشکل جدی ناشران قزوین

مطالبات بالای مراکز پخش کتاب و مشکل جدی ناشران قزوین

مدیرعامل تعاونی ناشران قزوین با اشاره به عدم ساماندهی وضعیت توزیع کتاب در این استان، گفت: جمع زیادی از شرکت‌های پخش کتاب از ناشران، تخفیف‌های 50 یا 60 درصدی می‌گیرند که برای ناشران قزوین اصلا مقرون به صرفه نیست و موجب می‌شود که این معامله را قبول نکنند و ترجیح دهند کتاب‌هایشان را نفروشند.
جمعه, 26 آبان 1396 - 11:12
اهالی چاپ برای کمک به کرمانشاه آستین همت بالا زدند

اهالی چاپ برای کمک به کرمانشاه آستین همت بالا زدند

دست‌اندرکاران صنعت چاپ تهران برای همیاری با هموطنان زلزله‌زده کرمانشاهی، آستین همت بالا زدند و دفاتر اتحادیه‌های چاپخانه‌داران، لیتوگرافان و صحافان تهران آماده جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی هم صنفی‌های خود هستند.
دوشنبه, 15 آبان 1396 - 12:04
«وایلی» برای حضور در نمایشگاه کتاب تهران برنامه‌ای ندارد

«وایلی» برای حضور در نمایشگاه کتاب تهران برنامه‌ای ندارد

 مسئول نمایشگاه‌ها و کنفرانس‌های «وایلی» ضمن اشاره بر عدم تمایل این مجموعه برای حضور در نمایشگاه تهران، نمایشگاه کتاب فرانکفورت ۲۰۱۷ را موفقیت آمیز توصیف کرد.