کد خبر: 2205
تاریخ انتشار: یکشنبه, 18 تیر 1396 - 21:48
ایمیل
چاپ

داخلی

»

گفتگو

»

گفتگو چاپ

مدیرکل دفتر چاپ و نشر وزارت فرهنگ:

ایران در عرصه چاپ و بسته‌بندی بازار متمرکز و بزرگی محسوب می‌شود

منبع : ایسنا
مدیرکل دفتر امور چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به موقعیت استراتژیک ایران در منطقه گفت: ایران در عرصه چاپ و بسته‌بندی بازار متمرکز و بزرگی محسوب می‌شود.
ایران در عرصه چاپ و بسته‌بندی بازار متمرکز و بزرگی محسوب می‌شود

به گزارش پیشخوان نشر، محمد رضا برازش افزود: صنعت چاپ و بسته‌بندی در ایران به شدت رو به توسعه است و با توجه به منابع اولیه موجود در کشور و تنوع تولیدات غذایی و صنعتی موجود،  ایران می‌تواند محل مناسبی برای سرمایه‌گذاری در این عرصه باشد.

وی با اشاره به توجه کشورهای صاحب صنعت در زمینه چاپ و بسته‌بندی پس از برجام به ایران عنوان کرد: آلمان یکی از کشورهایی است که در این رابطه بسیار خوب وارد عمل شده است و برگزاری نمایشگاه بزرگ چاپ و بسته‌بندی «آی‌پاپ» در محل نمایشگاه‌شهر آفتاب تهران با مشارکت برگزار کننده‌ نمایشگاه‌های«اینترپک» (interpack)  و «دروپا»،(drupe) حکایت از توجه کشورهای اروپایی به ظرفیت‌های موجود صنعت چاپ و بسته‌بندی در ایران دارد.

محمودرضا برازش مشارکت برگزارکنندگان «اینترپک» را در نمایشگاه چاپ و بسته‌‌بندی که مهر ماه در تهران برگزار خواهد شد را مثبت و موثر دانست وگفت: امیدوارم ایران و آلمان در این نمایشگاه، شرکای خوب و قابل اطمینانی برای هم بوده و نمایشگاه به نفع دو کشور باشد و منجر به توسعه بیشتر در عرصه صنعت چاپ و بسته‌بندی کشور شود.  

وی با بیان اینکه هرچقدر ورود دولت به حوزه‌های تخصصی حمایتی باشد تا دخالتی، بهتر است، گفت: سعی ما بر این است که این نمایشگاه، نمایشگاه تخصصی و کاملا بر مبنای تکنیک باشد. هر چقدر مسایل سیاسی یا مسایل حاشیه‌ای در آن کمتر باشد، ثبات بیشتری خواهد داشت. 

برازش با اشاره به اینکه در حال حاضر حضور برخی شرکت‌های چاپ و بسته بندی در ایران کمرنگ است، عنوان کرد: انتظار داریم حضور این شرکت‌ها به مدد برگزاری چنین نمایشگاه هایی از حد یک دفتر نمایندگی خارج شده و فنی‌تر شود.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با پیشخوان‌نشر، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود پیشخوان‌نشر را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: