کد خبر: 2422
تاریخ انتشار: شنبه, 04 فروردين 1397 - 19:55
ایمیل
چاپ

داخلی

»

گفتگو

»

گفتگو چاپ

فعال عرصه نشر:

صنعت نشر کشور باید از ظرفیت نمایشگاه های جهانی بهره مند شود

منبع : ایرنا
فعال عرصه نشر گفت: صنعت نشر کشور با توجه به توانمندی ها و قابلیت ها در محتوا و همچنین تصویرگری می تواند از فرصت نمایشگاه های بین المللی کتاب به عنوان ویترین و بستری جهت ورود به بازارهای نشر در جهان بهره مند شود.
صنعت نشر کشور باید از ظرفیت نمایشگاه های جهانی بهره مند شود

 

به گزارش پیشخوان نشر، مجید جعفری اقدم درباره لزوم حضور نشر ایران در رویدادهای بین المللی از جمله نمایشگاه های بین المللی کتاب افزود: نمایشگاه های بین المللی از جمله رویدادهای فرهنگی مهم هستند که با هدف بسترسازی برای تعامل بیشتر عوامل نشر از کشورهای مختلف برگزار می شود.
وی یکی از اهداف برپایی نمایشگاه های بین المللی کتاب را ایجاد و بسط همکاری های مشترک در حوزه نشر بویژه در زمینه مبادلات رایت کپی، ترجمه کتاب و همکاری در خلق و تولید آثار عنوان کرد و گفت: یکی از الزامات و مقدمات رسیدن به تعاملات و همکاری های اقتصادی بین المللی در بازارهای نشر بین الملل، حضور قاعده مند و منطبق با استانداردهای شرکت در نمایشگاه های بین المللی کتاب است.
رییس آژانس ادبی و ترجمه پل ادامه داد: عوامل نشر که می خواهند به تعاملات در اقتصاد نشر جهان ورود پیدا کنند باید هم خود قابلیت و توانمندی های لازم برای حضور در عرصه های بین المللی نشر را کسب کنند و هم آثاری را که می خواهند در این بازار عرضه کنند متناسب با ذائقه و سلیقه مخاطبین در بازارهای هدف باشد.
وی ادامه داد: صنعت نشر ایران با توجه به توانمندی ها و قابلیت ها در محتوا و همچنین تصویرگری می تواند از فرصت نمایشگاه های بین المللی کتاب بعنوان ویترین و بستری جهت ورود به بازارهای نشر در جهان بهره مند شود.
این فعال عرصه نشر افزود: برخی عوامل نشر که برای ادامه حیات در داخل نیازمند حمایت های دولتی هستند، برای حضور در نمایشگاه های بین المللی کتاب نیز به این حمایت نیازمند دارند از این رو دولت ها باید تلاش کنند با فراهم آوردن فضا و تسهیلات حضور عوامل نشر خود در رویدادهای بین المللی، نشر را حمایت کنند.
جعفری اقدم با بیان اینکه حضور نشر ما در رویدادهای بین المللی بیشتر به حضور در نمایشگاه های بین المللی کتاب محدود می شود و در عرصه ها و رویدادهای دیگر مثل جوایز ادبی اغلب غایب هستیم، گفت: عمر حضور جدی ما در نمایشگاه ها نیز چندان طولانی نیست و شاید به اواخر دهه 70 برگردد البته قبل از آن برخی موسسات فرهنگی و نشر دولتی اغلب در قالب غرفه های رایزنی های فرهنگی ایران در کشورهای خارجی و یا موسسات اقماری وابسته به دولت مثل انتشارات الهدی، مجمع جهانی اهل بیت(ع) و عمدتا با هدف تبلیغی در نمایشگاه ها شرکت می کردند.

برچسب ها :
خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با پیشخوان‌نشر، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود پیشخوان‌نشر را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: