کد خبر: 2164
تاریخ انتشار: جمعه, 09 تیر 1396 - 12:22
ایمیل
چاپ

داخلی

»

گفتگو

»

گفتگو کتابخانه‌ها و موزه‌ها

ساختمان قدیم کتابخانه ملی مجددا در اختیار این کتابخانه قرار می گیرد

منبع : ایرنا
ساختمان قدیم کتابخانه ملی واقع در خیابان 30 تیر به زودی در اختیار این کتابخانه قرار می گیرد.
ساختمان قدیم کتابخانه ملی مجددا در اختیار این کتابخانه قرار می گیرد

به گزارش پیشخوان نشر، معاون کتابخانه ملی بدون اشاره به جزییات این موضوع اظهار داشت: با قول مساعد وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به زودی ساختمان کتابخانه ملی در 30 تیر دوباره در اختیار سازمان اسناد و کتابخانه ملی قرار می گیرد.

غلامرضا امیرخانی با بیان اینکه این ساختمان در دولت قبل (دولت دهم) بدون هیچ دلیلی دارای کاربری دیگر شد، افزود: این ساختمان نماد و هویت کتابخانه ملی است که باید به صاحب آن برگردانده شود.

وی همچنین از حضور ایران در هشتاد و سومین اجلاس انجمن بین ‌المللی کتابداری و اطلاع‌رسانی (ایفلا) 2017 در لهستان خبر داد و گفت: هیاتی از سازمان اسناد و کتابخانه ملی در این اجلاس شرکت خواهند کرد.

امیرخانی با بیان اینکه 5 مقاله درحوزه مختلف از جمله کتابخانه های دیجیتال، بازیابی اطلاعات و کودک در این اجلاس پذیرفته شده است، ادامه داد: به دلیل اینکه هشتاد و دومین اجلاس ایفلا سال گذشته در آمریکا برگزار شد، ایران نتوانست در آن حضور یابد.

فدراسیون بین المللی انجمن ها و موسسات کتابخانه ای ایفلا IFLA وابسته به یونسکو، یک انجمن غیردولتی است که با هدف ایجاد شرایط مناسب برای پیشبرد تفاهم مشترک میان کشورها، گفت وگو و اجرای برنامه های مشترک تحقیقاتی در زمینه کتابداری و علوم وابسته به اطلاع رسانی تشکیل شده است.

این اتحادیه بین المللی از سال 1927 تاکنون کنگره سالانه ای را با شرکت موسسات، انجمن ها و کشورهای عضو برگزار کرده است. 

 

کنگره جهانی ایفلا 2017 روزهای 19 تا 25 آگوست 2017 (28 مرداد تا 5 شهریور 1396) با محوریت موضوعی «کتابخانه‌ها، انسجام، اجتماع» در شهر وروتسواف لهستان برگزار خواهد شد.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با پیشخوان‌نشر، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود پیشخوان‌نشر را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: